شرایط و قوانین کلاس‌های آموزش موسیقی و هنر – خانه‌ی هنر خرد

ویرایش ۲.۳ | ۸ بهمن ۱۴۰۱

در این سند مجموعه‌ی قوانین عمومی و شرایط ثبت‌نام و استفاده از دوره‌های آموزشی در «موسسه‌ی فرهنگی هنری خانه‌ی هنر خرد» نوشته شده است. دریافت این سند از سایت رسمی، شماره‌ی تلفن همراه و نشانی ایمیل رسمی خانه‌ی هنر خرد و نیز در فرم ثبت‌نام این موسسه به منزله‌ی اطلاع و پذیرفتن آن است. در صورت تغییر در این قوانین، نسخه‌ی جدید آن از طریق راه‌های ارتباطی رسمی برای هنرجو ارسال خواهد شد.

۱. تعاریف

 • آموزشگاه: موسسه‌ی خانه‌ی هنر خرد.
 • کلاس: محل تشکیل جلسه‌ی آموزشی که ممکن است حضوری یا مجازی باشد.
 • جلسه:‌ یک بازه‌ی چند دقیقه‌ای یا چند ساعته که در آن مربی(یان) و هنرجو(یان) فعالیت آموزشی انجام می‌دهند.
 • ترم: مجموعه‌ی جلسات کلاس در بازه‌ی زمانی از قبل تعیین شده.
 • دوره‌:‌ مجموعه‌ای از چند ترم کلاس آموزشی که ممکن است خصوصی یا گروهی، حضوری یا آنلاین باشد.
 • کارگاه: یک یا چند جلسه کلاس‌ آموزشی غیر ترمی که ممکن است خصوصی یا گروهی، حضوری یا آنلاین باشد.
 • مربی: هنرآموز یا معلم یا استاد در دوره‌ها یا کارگاه‌های آموزشگاه.
 • هنرجو: فردی که در آموزشگاه برای دریافت آموزش ثبت‌نام کرده است.
 • بستر آنلاین: اپلیکیشن یا اپلیکیشن تحت وب، برای تشکیل کلاس مجازی.
 • روش‌های ارتباط رسمی: تماس تلفنی با ۰۲۱۲۲۱۷۱۵۴۹، ارسال و دریافت «تیکت پشتیبانی» در وبسایت kheradarthouse.com، ارسال و دریافت پیام در واتساپ به تلفن همراه ۰۹۳۵۲۲۱۷۱۵۹ و ارسال و دریافت پیام در نشانی‌های [email protected] و [email protected] و دریافت نامه از نشانی تهران، ولنجک، بلوار دانشجو بالاتر از میدان حسام‌الحکما، گلستان دوم، بوستان سوم، پایین‌تر از گلستان اول، پله‌های جنب پارک، در دوم، خانه‌ی هنر خرد، کد پستی:‌ ۱۹۸۴۷۱۳۳۵۶.

۲. قوانین عمومی

۲.۱. دوره‌های آموزش هنر به صورت ترمی یا کارگاهی برگزار می‌شوند. بازه‌ی زمانی ترم‌ها مطابق فصل‌های سال است. هر ترم عموما از ۱۱ جلسه تشکیل می‌شود و در موارد خاص بین ۸ تا ۱۲ جلسه خواهد بود. به این ترتیب، در هر هفته از ترم، یک جلسه تشکیل می‌شود. کارگاه‌ها بنا به تعریف و اطلاع‌رسانی در هنگام ارایه شدن با تعداد جلسه‌های بسیار متنوع می‌توانند برگزار شوند.

۲.۲. مدت زمان هر جلسه پیش از ثبت‌نام به هنرجو اعلام می‌شود. با این حال در بعضی از جلسات و به صلاحدید مربی ممکن است، مدت زمان کلاس تا ۱۰ دقیقه کمتر یا بیشتر از زمان تعیین شده باشد. در صورت تکرار کاهش مدت زمان کلاس، هنرجو می‌تواند به آموزشگاه اطلاع دهد تا موضوع پیگیری‌ شود.

۲.۳. هنرجو موظف است در زمان تعیین شده در کلاس حاضر باشد. غیبت هنرجو غیرموجه محسوب می‌شود و مبلغ آن غیر قابل استرداد است.

۲.۴. هنرجو موظف است آموزشگاه را از غیبت یا غیبت‌های احتمالی خود حداقل ۲۴ ساعت پیش از شروع کلاس آگاه کند؛ گرچه اعلام این موضوع، تاثیری در موجه شدن غیبت ندارد و فقط به پیگیری و برنامه‌ریزی بهتر کمک می‌کند.

۲.۵. پس از شروع ترم تغییر تاریخ و زمان برگزاری کلاس امکان‌پذیر نیست.

۲.۶. در صورت غیبت مربی، بیش از یک جلسه در یک ترم کلاس جبرانی با توافق هنرجو در همان هفته و یا تا پایان ترم تشکیل می‌شود. یک جلسه غیبت در یک ترم از سوی مربی در جلسه‌های بعدی قابل جبران خواهد بود.

۲.۷. آموزشگاه می‌تواند به دلایل فنی و صلاحدید خود، مربی کلاس را تغییر دهد و این موضوع را از ۱۴ روز پیش از تغییر مربی به هنرجو اعلام خواهد کرد. در راستای این تغییر، هنرجو می‌تواند مربی جدید خود را از میان دیگر مربیان معرفی‌شده انتخاب کند، در صورت عدم تمایل هنرجو به ادامه با مربی‌های معرفی شده در آموزشگاه، وی جلسات خود را تا پایان ترم از دست خواهد داد و شهریه‌ی باقیمانده‌ مسترد نخواهد شد.

۲.۸. در صورتی که هنرجو تمایل به تغییر مربی خود داشته باشد، باید پیش از پایان ترم به آموزشگاه اعلام کند تا برای ترم بعد با هماهنگی آموزشگاه، مربی و مدیر آموزش موسیقی تغییر محقق شود. تغییر مربی به درخواست هنرجو در میانه‌ی ترم امکان‌پذیر نیست. اگر هنرجو قبل از اطلاع و بدون هماهنگی با آموزشگاه مربی خود را تغییر دهد و با مربی جدید ثبت‌نام کند، آموزشگاه ثبت‌نام را نخواهد پذیرفت.

۲.۹. آموزشگاه با هماهنگی مربی و هنرجو در بازه‌های زمانی مختلف، کنسرت حضوری یا مجازی برگزار می‌کند. هرچند شرکت در این کنسرت‌ها اجباری نیست، اما اجرای زنده‌ی موسیقی همواره موجب پیشرفت چشمگیر هنرجو است.

۲.۱۰. در صورت درخواست هنرجو، و با صلاحدید مربی، آموزشگاه می‌تواند گواهی شرکت در دوره‌ی آموزشی یا کارگاه آموزشی را صادر کند. شرط‌های لازم برای صدور این گواهی عبارتند از، الف. گذراندن حداقل ۴ ترم در دوره‌ی آموزشی، ب. تسویه حساب با آموزشگاه، ج. حاضر بودن هنرجو در حداقل ۹۰٪ جلسات هر ترم. د. درصورتی که گواهی مربوط به کارگاه آموزشی باشد، حاضر بودن هنرجو در تمام طول کارگاه برای دریافت گواهی لازم است. 

۲.۱۱. هنرجو موظف است در دو هفته‌ی پایانی هر ترم وضعیت ثبت‌نام خود را برای ترم بعد مشخص کند و در صورت تمایل به ثبت‌نام در ترم بعد، شهریه را پرداخت کند. در غیر این صورت، آموزشگاه ظرفیت و زمان کلاس‌ها را به هنرجویانی که اقدام به ثبت‌نام کنند، اختصاص می‌دهد.

۲.۱۲.در صورت انصراف هنرجو یک هفته پیش از شروع ترم یا کارگاه ۹۰٪ شهریه، قبل از جلسه‌ی اول ۸۰٪ و پس از اولین جلسه ۷۰٪ شهریه از طرف آموزشگاه به هنرجو مسترد می‌شود. استرداد شهریه پس از دومین جلسه‌ی ترم یا کارگاه به‌هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست. لازم به ذکر است که استرداد شهریه تنها در انتهای ماهی که انصراف ثبت شده امکان‌پذیر است. 

توجه: قانون استرداد شهریه در مورد کلاس‌های لذت موسیقی و کارگاه‌های کوتاه‌مدت: در صورت انصراف هنرجو یک هفته یش از شروع ترم یا کارگاه ۷۰٪ شهریه از طرف آموزشگاه به هنرجو مسترد می‌شود.

۲.۱۳. همه‌ی هماهنگی‌ها بین هنرجو و مربی شامل مسائل ثبت‌نام، زمان کلاس و غیره باید از طریق آموزشگاه انجام شود و ارتباط بین هنرجو و مربی فقط برای مسائل فنی و تخصصی شاخه‌ی هنری و در بستر آنلاین مجاز است.

۲.۱۴. ارتباط هنرجو و آموزشگاه با روش‌های ارتباط رسمی امکان‌پذیر است.

۳. شرایط ثبت‌نام

۳.۱. ثبت‌نام متقاضی شرکت در دوره‌های آموزشی خصوصی، پس از شروع ترم امکان‌پذیر است و شهریه‌ی آن ترم متناسب با تعداد جلسات باقی‌مانده از آن محاسبه خواهد شد.

۳.۲. هنرجو موظف است فرم ثبت‌نام آنلاین را برای هر دوره‌ یا کارگاه آموزشی با دقت و صداقت پر کند.

۳.۳. آموزشگاه متعهد می‌شود که مشخصات هنرجو را مطابق قوانین حریم خصوصی نزد خود حفظ کند و فقط برای ایجاد پرونده و ارسال اطلاعیه‌ها از آن استفاده کند.

۳.۴. هنرجو می‌تواند پیش از شروع ترم، در یک جلسه‌ی مشاوره با مدیر آموزش موسیقی یا مربی به طور رایگان شرکت کند.

۳.۵. هنرجو موظف است شهریه را در مهلت تعیین شده (دو هفته پیش از پایان ترم قبل) و پیش از شروع ترم به طور کامل با استفاده از سیستم ثبت‌نام آنلاین پرداخت کند. پرداخت شهریه و دریافت رسید آنلاین آن به منزله‌ی پذیرش همه‌ی شرایط و قوانین کلاس‌های خانه‌ی هنر خرد و پذیرش تاریخ و ساعت تشکیل کلاس است.

۳.۶. در صورتی که هنرجو فرم ثبت‌نام را تکمیل و ارسال کرده باشد اما شهریه را در زمان مقرر پرداخت نکرده باشد، آموزشگاه ظرفیت و زمان کلاس را به هنرجوی دیگری اختصاص می‌دهد.

۴. شرایط استفاده از کلاس‌ها

۴.۱. هنرجو موظف است ۱۰ دقیقه پیش از شروع کلاس حضوری به محل آموزشگاه مراجعه کند یا ۵ دقیقه پیش از شروع کلاس مجازی، آنلاین باشد و پس از پایان یافتن کلاس، کلاس یا بستر آنلاین را ترک کند.

۴.۲. در کلاس‌های آنلاین، هنرجو موظف است در زمان مقرر در بستر آنلاین با مربی تماس بگیرد.

۴.۳. کلاس‌های آموزشگاه در تعطیلات رسمی برگزار نمی‌شوند. در تعطیلات مرتبط با پاندمی و آلودگی هوا و بارش برف و سایر موارد کلاس‌های آنلاین به روال قبلی برگزار می‌شوند و کلاس‌های حضوری به صلاحدید آموزشگاه آنلاین برگزار خواهند شد.

۴.۴. هنرجو موظف است در کلاس‌های حضوری، وسایل مربوط به کلاس (ساز -به جز سازهای غیر قابل حمل-) و کتاب‌های خود  را به همراه بیاورد.

۴.۵. هنرجو باید نسبت به وسایل و تجهیزات آموزشگاه مسئول باشد و در نگهداری از آن‌ها دقت کند.

۴.۶. در مدت برگزاری کلاس‌های حضوری، حضور والدین هنرجویان زیر ۱۵ سال در فروشگاه، کافه و یا پذیرش «خانه‌ی هنر خرد» یا در خودروی شخصی در نزدیک محل آموزشگاه الزامی است. در شرایط پاندمی و تعطیل بودن فروشگاه و کافه حضور همراهان هنرجو در فضای موسسه امکان‌پذیر نیست.

۴.۷. حضور همراه یا والدین هنرجو در داخل کلاس‌های حضوری یا در بستر آنلاین، فقط در موارد خاص و با صلاحدید مربی امکان‌پذیر است.

۴.۸. ضبط و ذخیره‌ی فیلم یا صوت کلاس‌های حضوری و آنلاین نافی حقوق حریم خصوصی است و فقط با توافق مربی و هنرجو امکان‌پذیر است، و در صورت ایجاد این توافق فقط از طریق آموزشگاه امکان انتشار خواهد داشت. هنرجو باید در صورت عدم تمایل به استفاده از تصویر خود در شبکه‌های اجتماعی آموزشگاه، «فرم شماره ۶: اعلام حریم خصوصی در شبکه‌های اجتماعی» را پر کند.

۴.۹. ورود و خروج به آموزشگاه فقط از در اصلی «خانه‌ی هنر خرد» امکان‌پذیر است و استفاده از درهای «موسسه‌ی منظومه‌ی خرد» ممنوع است.

۴.۱۰. هنرجو یا همراه او موظف است خودروی خود را در مکانی پارک کند که مزاحمتی برای همسایگان آموزشگاه نداشته باشد.

۴.۱۱. استفاده از فضا و امکانات آموزشگاه برای تمرین موسیقی، با تعیین وقت قبلی و پرداخت هزینه‌ی ساعات تمرین میسر است.

۴.۱۲. آموزشگاه تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و رعایت این قوانین در کلاس‌های حضوری و آنلاین الزامی است.

قوانین و شرایط استفاده از کلاس‌های آنلاین – خانه‌ی هنر خرد

ویرایش ۱.۳ | ۸ بهمن ۱۴۰۱ در این سند مجموعه قوانین و شرایط استفاده از کلاس‌های آنلاین «موسسه‌ی خانه‌ی هنر خرد» در بسترهای ارتباط آنلاین نوشته شده است. دریافت این سند از سایت، شماره‌ی تلفن همراه و نشانی ایمیل رسمی خانه‌ی هنر خرد و در فرم ثبت‌نام این موسسه به منزله‌ی اطلاع و پذیرفتن آن است. در صورت تغییر در این قوانین، نسخه‌ی جدید آن از طریق راه‌های ارتباطی رسمی برای هنرجو ارسال می‌شود.

۱. تعاریف

 • آموزشگاه: موسسه‌ی خانه‌ی هنر خرد.
 • مربی: هنرآموز یا معلم یا استاد در دوره‌ها یا کارگاه‌های آموزشگاه.
 • هنرجو: فردی که در آموزشگاه برای دریافت آموزش ثبت‌نام کرده است.
 • بستر آنلاین: اپلیکیشن یا اپلیکیشن تحت وب، برای تشکیل کلاس مجازی.
 • روش‌های ارتباط رسمی: تماس تلفنی با ۰۲۱۲۲۱۷۱۵۴۹، ارسال و دریافت «تیکت پشتیبانی» در وبسایت kheradarthouse.com، ارسال و دریافت پیام در واتساپ به تلفن همراه ۰۹۳۵۲۲۱۷۱۵۹ و ارسال و دریافت پیام در نشانی‌های [email protected] و [email protected] و دریافت نامه از نشانی تهران، ولنجک، بلوار دانشجو بالاتر از میدان حسام‌الحکما، گلستان دوم، بوستان سوم، پایینتر از گلستان اول، پله‌های جنب پارک، در دوم، خانه‌ی هنر خرد، کد پستی:‌ ۱۹۸۴۷۱۳۳۵۶.

۲. قوانین

 • غیبت هنرجو تحت هیچ عنوان موجه نیست و وجه شهریه کلاس بازگردانده نمی‌شود.
 • هنرجویان لازم است با دوربین روشن و در محیطی آرام در طول کلاس حاضر باشند.
 • هنرجو موظف است سرعت و پهنای باند اتصال اینترنت خود را متناسب با شرایط شرکت در کلاس آنلاین تنظیم کند.
 • ضبط تصویر و صدا در طول کلاس برای هنرجویان ممنوع است.
 • در صورت نیاز، کلاس با حفظ حریم خصوصی هنرجویان و مربیان توسط آموزشگاه ضبط می‌شود و با صلاحدید مربی و آموزشگاه دسترسی هنرجویان به نسخه‌ی ضبط شده‌ی کلاس به مدت محدود امکان‌پذیر خواهد بود.

۳. شرایط استفاده

 • توصیه می‌شود هنرجویان در گروه سنی ۲ تا ۸ سال برای ارتباط بهتر با کلاس و کیفیت بالاتر در یادگیری، از کامپیوتر یا تلویزیون، و با نظارت والدین، استفاده کنند.
 • بهتر است هنرجویان از بلندگو برای شنیدن صدا استفاده کنند.
 • توصیه می‌شود هنرجو ۵ دقیقه پیش از شروع کلاس در بستر آنلاین حاضر شود.
 • در کلاس آنلاین-خصوصی لازم است هنرجو ۵ دقیقه قبل از شروع کلاس برای معلم پیام نوشتاری بفرستد.
 • مراحل متداولی که هنگام عدم اتصال هنرجو به بستر آنلاین باید طی شود (به ترتیب و در صورت برطرف نشدن مشکل به مرحله‌ی بعد بروید):
 • VPN خود را خاموش کنید.
 • اینترنت را خاموش و روشن کنید یا نوع آن (ADSL یا 4G) را تغییر دهید.
 • ابتدا روی «خروج» یا «Logout» کلیک کنید و سپس بستر آنلاین (اپلیکیشن یا مرورگر) را ببندید و دوباره باز کنید.
 • دستگاه را خاموش و روشن کنید.

 هنرجو موظف است آموزشگاه را از غیبت یا غیبت‌های احتمالی خود حداقل ۲۴ ساعت پیش از شروع کلاس آگاه کند؛ گرچه اعلام این موضوع، تاثیری در موجه شدن غیبت ندارد و فقط به پیگیری و برنامه‌ریزی بهتر کمک می‌کند.


 پس از شروع ترم تغییر تاریخ و زمان برگزاری کلاس امکان‌پذیر نیست.

هنرجو موظف است در دو هفته‌ی پایانی هر ترم وضعیت ثبت‌نام خود را برای ترم بعد مشخص کند و در صورت تمایل به ثبت‌نام در ترم بعد، شهریه را پرداخت کند. در غیر این صورت، آموزشگاه ظرفیت و زمان کلاس‌ها را به هنرجویانی که اقدام به ثبت‌نام کنند، اختصاص می‌دهد.